תתפלאו, אפשר לסיים את הגירושין גם בדרך בריאה

גירושין בהסכמה הם כל הליך גירושין בו הזוג מתגרש באופן הדדי ומכבד ותחת הסכמה משותפת לנהוג בשלום ולהגיע להסכמות במהירות. מדובר בהליך גירושין שיימנע ממאבקים וילך בדרך של הסכמות ופשרות. הסכם גירושין בהסכמה נועד לקבוע את אופן הליך פירוק התא המשפחתי, וכן לעצב אותו במסגרת מסודרת וקבועה בעתיד, לתקופה שלאחר גירושין. בכתבה הבאה נחקור לעומק איך בדיוק עובד הליך זה, שנחשב ל"בריא" הרבה יותר מאשר מצב בו בני הזוג נלחמים אחד בשנייה. 

עורכי דין גירושין בקריות

קרדיט לתמונה: Rawpixel , Freepik

תתפלאו, אפשר לסיים את הגירושין גם בדרך בריאה

למי מתאימים גירושים בהסכמה?

כל בני זוג יכולים לנסות לבצע את הליך הגירושין בהסכמה, הבעיה היא שלא כל הזוגות מצליחים לעשות זאת.

כדי שבני הזוג יצליחו לבצע הליך גירושין בהסכמה, עליהם באמת לרצות זאת ועליהם לנהוג זה בזו בסבלנות וסובלנות – כלומר לתת אחד לשנייה את הזמן הדרוש לחשיבה ללא הפעלת לחצים, ולקבל את הדעה של הצד השני, גם אם הם לא מסכימים עימה.

כמו כן, על בני הזוג להקשיב זה לזו באמת ולנסות להבין מהם הצרכים והרצונות של הצד השני תוך ניסיון להגיע לפשרות. אך לצד הפשרות חשוב לא לוותר על נושאים מהותיים שיובילו לעוגמת נפש.

ניתן להבין שלא פשוט להתגרש בהסכמה, שכן יש לשמור על האינטרסים של כל הצדדים ולגלות הרבה הבנה, כשעל כל צד לשמור על עצמו, לצפות את העתיד, ובנוסף, להגיע לפשרות.

במידה שיש לבני הזוג ילדים, הרי שהאינטרס להתגרש בהסכמה עשוי להתגבר, שכן ידוע כי קשר טוב בין ההורים הינו חיוני להתפתחות התקינה של הילדים ולתחושת היציבות והביטחון שלהם.

מוזמנים לדבר איתי. אני זמין בכל שעה, 24 שעות ביממה.

*לחיצה על המספר תחייג אלי:

או

שתכתבו את מספר הטלפון שלכם בטופס, ואני אתקשר אליכם בחזרה:

מה כולל תהליך כזה?
  • סידור הגט שתקבל האישה: הסכם הגירושין יכלול סעיפים המתייחסים מפורשות ומסדירים את מתן הגט.
  • סעיפים המסדירים את חלוקת הרכוש המשותף והזכויות הסוציאליות (פנסיות, קרנות השתלמות, קצבאות ילדים) שבני הזוג צברו במשך שנות נישואיהם. רכוש: דירת מגורים, רכבים, השקעות, חסכונות, חשבונות בנק, מיטלטלין – תכשיטים, אביזרים ובנוסף החזקת חיות מחמד.
  • הסדרת סוגיות במשמורת על הילדים וחלוקת זמני שהות.
  • הסכמה על חלוקת חובות של בני הזוג ומשכנתאות.
  • ילדים וגירושין: הסכם גירושין יכלול את קביעת מזונות הילדים בין ההורים.
  • הורים מתגרשים יכולים לקבוע בהסכם את דרכי קבלת ההחלטות לגבי הילדים, לדוגמא: חינוך הילדים, מסגרות חינוך ומתן אינפורמציה, מרחק המגורים של ההורים, חלוקת נסיעות עם הילדים לחו"ל.
  • ההסכם יכול לכלול סעיפים מיוחדים ליישוב מחלוקות שיתגלו בעתיד בכל הקשור בנושא הילדים.
מה היתרונות בתהליך שכזה?

 1. חסכון בזמן – גירושין בהסכמה הוא הליך מהיר יחסית, בהרבה לעומת ניהול תיקי גירושין.

2. חסכון של כסף – גירושין בהסכמה הוא הליך זול בהרבה לעומת ניהול תיקי גירושין יקרים.

3. שליטה בתוצאה – גירושין בהסכמה מאפשר לבני הזוג להגיע בעצמם ומתוך בחירה חופשית והדדית להסכם גירושין מושכל ומוסכם.

4. שקט נפשי – הצדדים חוסכים הרבה מתיחות ועוגמת נפש מהליך המשפטי המתיש בו כל צד טוען כנגד הצד השני, אין כל ספק שהשקט הנפשי בהם זוכים הצדדים שמצליחים להתעלות על חילוקי הדעות ביניהם יניבו לצדדים שקט ומרגוע נפשי.

5. צמצום הטראומה לילדים – ניהול תביעות גירושין גורם לכאב וסבל לכל המשפחה, בייחוד כאשר יש ילדים קטנים ברקע. ניתן להבחין כי חלוקת רכוש בהסכמה מונעת את הקושי של עריכת חלוקת רכוש בגירושין עם ילדים בצורה שאינה מוסכמת אשר עלול לפגוע בטובת הילדים, כמו כן המריבות האין סופיות על משמורת הילדים עלולה להוביל במקרים קשים לניכור הורי.

6. יציבות לאורך זמן – הסטטיסטיקה מעידה על כך, כי הסכמי גירושין בהסכמה יציבים יותר לאורך זמן, שכן עסקינן בהסכמים שהצדדים הגיעו אליהם מתוך רצון ובחירה והתוצאה לא נכפתה עליהם ע”י ערכאות.

כתבה מרתקת שפרסמתי ברשת 13 לגבי יישוב סכסוך >>>

האם יש חסרונות?

להסכם גירושין יש גם חסרונות, או, ליתר דיוק, אתגרים. מכיוון שמדובר בהסכם פשרה, אף צד לא יקבל את כל מה שהוא רוצה. שניכם תצטרכו להתפשר, ממש כמו בחיים המשותפים שלפני הפרידה. מלבד זאת, עריכת הסכם פשרה והבנות דורשת רמה גבוהה של שיתוף פעולה בין שני אנשים שזה עתה החליטו לסיים את הקשר הזוגי ביניהם. זהו אתגר שדורש הרבה סבלנות ונחישות על מנת שיצליח. לכן, מומלץ לבצע אותו עם עורך דין המתמחה גם בגישור גירושין.

מה אתם צריכים לעשות אחרי שהחלטתם להתגרש בהסכמה?

עליכם לפתוח תיק בבית הדין הרבני ולהגיש לו את הסכם הגירושין (ההסכם שאושר ע”י בית המשפט לענייני משפחה). בית הדין יקבע דיון במעמד שני הצדדים, במהלכו תציגו את הסכם הגירושין ותסבירו לדיינים, בקצרה, כי אתם פרודים, את נסיבות פרידתכם, כי אתם כבר מתגוררים בנפרד, וכו’, וכמובן, כי אתם החלטתם סופית שמעוניינים להתגרש.

רק במקרים נדירים הדיינים יסברו שיש לתת לכם שהות כדי לבדוק אם יש סיכוי לשלום בית והצלת הנישואין, אך בדרך-כלל גם הדיינים אינם נוהגים להתערב בהחלטתכם להתגרש, בעיקר אם עומד בפניהם זוג חילוני, הנחוש בדעתו להתגרש. בית הדין יקבע מועד נוסף ונפרד לעריכת טקס גירושין וסידור גט. בכך, יסתיים הליך גירושין בהסכמה.

שלום, שמי אמיר בר-לב, בעלים של משרד עורכי דין גירושין בקריות. אני וצוות המשרד שלי בעלי 28 שנות ניסיון בניהול תיקי גירושין ודיני משפחה, בהישג מרשים של 97% הצלחה בכל איזור הצפון. אני מתמחה בתיקי גירושין מורכבים, ומעניק ללקוחות שלי ליווי משפטי מקצועי, אנושי ומהיר בכל הקשור להליכי גירושין – במחיר הוגן.

במחיר הוגן. הוגן מאוד!

מחפשים נותן שירות בענייני משפחה? הקליקו: