אמיר בר-לב,

עורך דין גירושין בקריות

שיבת ציון 38, חיפה
לוחמי הגטאות 12, נהריה

ברוכים הבאים למרכז המשפטי לענייני גירושין בקריות של עורך דין אמיר בר-לב.

28 שנים שאני מייצג לקוחות בתחום הגירושין. אני מאמין בלתת שירות אנושי, מהיר, ומקצועי, וחשוב מהכל:
אני מתחייב למחיר הוגן!

התקשרו עכשיו לשיחה ללא התחייבות, בלחיצה על הכפתור:

עורך דין לענייני משפחה בצפון
מוזמנים לדבר איתי. אני זמין בכל שעה, 24 שעות ביממה.
*לחיצה על המספר תחייג אלי:
או
שתכתבו את מספר הטלפון שלכם בטופס, ואני אתקשר אליכם בחזרה:

מה הופך אותי לעורך דין לענייני גירושין ברמה הגבוהה ביותר בקריות?

יותר מ-1000

לקוחות שייצגתי בקריות

97%

נצחונות בענייני גירושין

- 28 -

שנות ניסיון בדיני גירושין

1

מדורג בצמרת המשפטית בקריות

ביקורות אמיתיות
שהלקוחות שלי בקריות השאירו באתר מדרג:

אני מתמחה בפתרון בעיות גירושין מורכבות שדורשות טיפול מיידי.
אם יש לכם בעיה דחופה, כתבו כאן את מספר הטלפון שלכם, ואתקשר בחזרה מיד.

כתבה מרתקת שפרסמתי ברשת 13 בנוגע לחוק ששינה את כללי המשחק בענייני גירושין: החוק ליישוב סכסוך גירושין.

עורך דין גירושין בקריות, אמיר בר-לב, מנפץ את המיתוסים הנפוצים ביותר בענייני גירושין:
מיתוסים בגירושין

ההחלטה להתגרש טומנת בחובה לבטים רבים ולא מדובר בעניין של מה בכך. מרגע ההחלטה לפרק את החבילה ועד למועד הגירושין בפועל רוב הזוגות עוברים תהליך מורכב מבחינה אישית, כלכלית ומשפחתית. אל כל הקשיים שגם ככה קיימים בתהליך, נוספים מיתוסים שגויים בכל הקשור לגירושין.

גבר שלא מרוויח הרבה לא יצטרך לשלם מזונות – לא נכון

גם אם האב מרוויח מעט עדיין יהיה עליו לדאוג לילדיו והוא יחויב לשלם מזונות ילדים. כמובן שבית הדין או בית המשפט יבדוק את רמת ההכנסה של ההורים, מה הם הנכסים העומדים לרשותם, יבדוק את הצרכים של הילדים ולפי כל מכלול הנתונים יפסוק מה יהיו דמי המזונות.

אישה שבוגדת, לא תהא זכאית לקבל משמורת על ילדיה-לא נכון

בגידת האם באבי ילדיהם היא לא הסיבה אשר בגינה יופרדו ילדים מאימם. במשטרנו המשפטי עדיין קיימת חזקת הגיל הרך לפיה ילדים עד גיל 6 יהיו במשמורת אימם, אלא אם הוכח כי האימא אינה כשירה נפשית ומנטאלית להיות משמורנית על ילדיה .

משמורת משותפת מייתרת את הצורך בתשלום מזונות – לא נכון.

על פי הפסיקה, קיימת הפחתה של 25% בלבד משיעור המזונות הקבוע בעת משמורת יחידה. הגבר חייב לשלם לאישה מזונות עבור הילדים, בשל העובדה שהדין העברי מחייב את הפרנסה על הבעל, ודין זה קיים גם בעידן בו נשים משתכרות בצורה שווה לגבר ומסוגלות בהחלט לפרנס את ילדיהן ואת עצמן.

זוג המתחתן בחו"ל דוגמת נישואי קפריסין חוסך את הפניה לבית הדין הרבני אם מתגרשים – לא נכון

זוג יהודים אשר נישא בנישואין אזרחיים יכול להתגרש אך ורק בבית הדין הרבני, ואין חשיבות למקום הנישואין או לטקס הנישואין. לבית הדין הרבני סמכות בלעדית על גירושין בין יהודים. זוג יהודים אינו יכול להתגרש בבית המשפט לענייני משפחה.

"לגבר טוב בית הדין הרבני ולאישה בית משפט לענייני משפחה"- לא נכון

זהו המיתוס הכי נפוץ בעניין גירושין, אך למעשה אינו נכון. במדינת ישראל, ישנן 2 ערכאות עיקריות אשר דנות בעניין גירושין בין בני זוג- ביהמ"ש לענייני משפחה וביה"ד הרבני. כמובן, למירוץ בין הסמכויות ישנה חשיבות מי מגיש ראשון את תביעותיו ולאיזו ערכאה.

היא הבטיחה לך שהיא משתמשת בגלולות ונכנסה להריון –> אתה לא חייב כלום לילד- לא נכון

שנולד כתוצאה "מגניבת זרע" הינו ילד לכל דבר ועניין ואביו יחויב לשלם עבורו מזונות גם אם אינו מוכן להכיר בו. הקריטריונים לתשלום מזונות לילד שנולד מחוץ למסגרת הנישואין או כתוצאה "מגניבת זרע" זהים לאלו שחלים לגבי מזונות עבור ילדים שנולדו במסגרת הנישואין והוריהם מתגרשים.

הילדים תמיד נפגעים בגירושין- לא נכון

גירושין זהו תהליך מורכב ואי אפשר להקל ראש בפגיעה שנגרמת לילדים. עם זאת בעזרת ליווי מקצועי כן אפשר לשמור על הילדים לאורך תהליך הפרידה, להביא את הקול שלהם ולחשוב על הטוב ביותר עבורם גם לאחריה.

אם תבגוד / תבגדי – תפסיד/י את חלקך ברכוש המשותף- לא נכון

בשיטת המשפט הישראלית, לא מחפשים מי אשם והביא לגירושין. העובדה כי אישה בגדה בבעלה לא מהווה עילה כדי לנשל אותה מרכושה. באותו אופן גבר שבוגד באשתו לא ינושל מחלקו ברכוש. יחד עם זאת, אישה בוגדת מפסידה את כתובתה ואת זכותה למזונות לפי הדין העברי. גבר בוגד המבקש להתגרש ללא עילה עלול להיות מחויב בתשלום סכום התחייבותו בכתובה, כולו או חלקו, דבר שעלול להשפיע על יחס חלוקת הרכוש. לאחרונה נפסק ע"י ביהמ"ש לענייני משפחה כי בגידה יכולה להוות באופן עקרוני עילה לפסיקת פיצוי לבן הזוג הנבגד.

עורך דין גירושין בקריות במחיר הוגן. הוגן מאוד!

יש לכם 3 דרכים לדבר איתי:

או

שתכתבו את המספר שלכם למטה.

בקריות, קיימים עורכי דין רבים בענייני גירושין, אבל את 28 שנות הניסיון שלי בענייני גירושין, אי אפשר לנצח!
אמיר בר-לב,
מא' ועד ת': עורך דין גירושין בקריות, אמיר בר-לב, מסביר כל מה שצריך לדעת על בקשה ליישוב סכסוך גירושין
1.בקשה ליישוב סכסוך גירושין:

במרוצת השנים, כאשר נתגלע סכסוך בין בני זוג היו פרושים בפניהם שני ערוצים- האחד, לפנות לגישור והשני לפתוח בהליך משפטי בבית המשפט לענייני משפחה או בבית הדין הרבני. השינוי המהותי חל בחודש יולי 2016, כשנכנס לתוקף חוק להסדר התדיינויות בסכסוכי משפחה (הוראת שעה), תשע"ה-2014, המכונה חוק גישור חובה.

חוק זה קובע כי הליכים כגון: נישואין וגירושין, יחסי ממון לרבות חלוקת רכוש, משמורת והסדרי שהות, מזונות ומדור, אבהות או אימהות ייפתחו בדרך של בקשה ליישוב סכסוך בביהמ"ש או בבית הדין ולא כתביעה רגילה. מדובר בהליך חובה וצד לסכסוך משפחתי יצטרך להגיש בקשה ליישוב סכסוך לערכאה שיפוטית ולא כתב תביעה. תכליתו של ההליך ליישוב סכסוך הוא לאפשר לצדדים ליישב את סכסוכם בדרך של גישור, בהסכמה ובדרכי שלום ולהימנע/למזער את הצורך בהתדיינות משפטית.

2.הליך יישוב סכסוך:

על פי אתר "כל זכות": "המבקש או עורך הדין המייצג אותו ימלא טופס בקשה ליישוב סכסוך. את הבקשה יש להפנות למזכירות בית המשפט לענייני משפחה או למזכירות בית הדין הדתי הרלוונטי (בית הדין השרעי, בית הדין הדרוזי, בית הדין של העדה הנוצרית או בית הדין הרבני) שבתחום שיפוטו מצוי מקום המגורים המשותף של הצדדים או מקום מגוריהם המשותף האחרון. הגשת הבקשה כרוכה בתשלום אגרה.

לאחר הגשת הבקשה לישוב סכסוך, מוזמנים הצדדים ל-4 פגישת מהו"ת (מידע היכרות ותיאום) ביחידת הסיוע שליד הערכאה השיפוטית. כל הפגישות ביחידת הסיוע יתקיימו בתוך 45 ימים מיום הגשת הבקשה (יש אפשרות להאריך התקופה, פעם אחת, ב-15 ימים). ההזמנה לפגישת מהות שקולה להזמנה לבית משפט, והצדדים חייבים להתייצב לפגישה. ההליך ביחידות הסיוע אינו כרוך בתשלום."

3.עיכוב הליכים:

עם הגשת בקשה ליישוב סכסוך, יחול עיכוב הליכים, אשר משמעותו כי הצדדים מנועים מפנייה לערכאות למעט מקרים ספציפיים. כך למשל, אם הסכסוך הנו בעניין מזונות ילדים, ניתן להגיש בקשה לקביעת מזונות זמניים. עיכוב ההליכים יהיה לתקופה של 45 יום, אלא אם ערכאה משפטית קיצרה את המועד או האריכה אותו עד למשך של 60 יום. בתום תקופה זו, היה והסכסוך לא בא על פתרונו, יוכלו הצדדים לפנות לערכאות. לעניין זה נדגיש, כי הצד אשר הגיש את הבקשה ליישוב סכסוך, מקבל את הזכות לבחור איזו ערכאה תדון בסכסוך. אם זה לא מימש את זכותו זו, בחלוף אותם 15 יום, יוכל הצד השני להגיש את התביעה לערכאה על פי העדפתו. זה הוא המקום בו עורך דין גירושין נכנס לתמונה.

4.הנושאים אשר יעלו במפגשי מהו"ת:

המפגש הראשון נועד להכיר אתכם, הצדדים המעורבים, ולשמוע ממכם כיצד התגלגלו הדברים לידי כך. במהלך הפגישה תוכלו לקבל מידע על ההליך המשפטי ועל השלכותיו עליכם ועל כלל המשפחה, יוצע לכם לפנות לטיפול זוגי, משפחתי או גישור אשר בו תוכלו לפתור את הסכסוך ללא צורך בהתערבות בית הדין. אל מפגש הראשון כאמור יגיעו הצדדים לבדם ללא ליווי עורך דין, אולם מן המפגש השני והלאה הם יכולים להסתייע בו על מנת לגבש פתרון בהסכמה שיענה על כל צרכיהם ורצונותיהם. אנשי יחידת הסיוע יכולים לשוחח עם שני הצדדים ביחד או עם כל אחד בנפרד, וכך לסייע לכל אחד מהם לגבש פתרון הולם בדרכי שלום. עורכי דין טובים, יתמכו בבני הזוג להגיע להסכמות במפגשי מהו"ת!

5.האם להגיש בקשה ליישוב סכסוך או לחכות שבן הזוג יעשה זאת?

במדינת ישראל קיימות שתי ערכאות שיש להן סמכות ייחודית לדון בנושאי גירושין ונישואין. הערכאה האחת היא בית הדין הרבני והערכאה האחרת היא בית המשפט לענייני משפחה. הכלל קובע שערכאה שאליה יוגשו התביעות ראשונה, שם יתנהלו ענייני הצדדים. בדרך כלל גברים רוצים להתדיין בבית הדין הרבני ונשים בבית המשפט האזרחי. במסגרת החוק החדש לא זו בלבד שמירוץ הסמכויות לא הסתיים אלא שלמרבה הצער הוא הוחרף וקיים צורך חשוב ביותר להיוועץ עם עורך דין לאורך כל הליך יישוב הסכסוך על מנת לא למסור אינפורמציה לצד השני.

6.סיום הליך יישוב הסכסוך:

אם הליך יישוב הסכסוך הסתיים בהצלחה כך שהצדדים גיבשו במסגרתו הסכם גירושין, באפשרותם להגיש בקשה לאישור ההסכם ומתן תוקף של פסק דין בפני בית הדין הרבני או בית המשפט למשפחה. אם הליך יישוב הסכסוך לא הסתיים בהצלחה, אזי הצד שהגיש את הבקשה ליישוב הסכסוך רשאי כעת להגיש תביעת גירושין רגילה או כל תביעה רלוונטית אחרת כנגד הצד השני בפני בית הדין/המשפט המוסמך לפי בחירתו, וזאת תוך 15 יום ממועד סיום תקופת עיכוב ההליכים. אם אותו צד לא יגיש בפרק זמן זה את התביעה, או שהוא יגיש בפרק זמן זה תביעה רק לגבי חלק מהסוגיות הנלוות לגירושין, אזי הצד השני יהיה רשאי כעת להגיש תביעה מטעמו בפני בית הדין/המשפט.

מי הם עורכי דין לגירושין שאפשר לסמוך עליהם? באופן חד משמעי אלו עורכי דין שימליצו לכם על גירושין בהסכמה. בין אם זה בקריות או באילת, זו היא הדרך הטובה ביותר להתגרש!

הליך של גירושין בהסכמה מתאים לכל זוג שהגיע להחלטה משותפת כי זה הזמן להפריד כוחות. הם מעוניינים להגיע להסכם הוגן ולהיות כנים אחד עם השניה בכל ההליך ולמצוא פתרון שיהיה נכון בעיקר עבור הילדים אבל גם עבור הצד השני. איך בדיוק זה עובד?

גירושין בהסכמה – מה זה אומר?

הנושא והרעיון הוא הסכמה חופשית ובניית הסכמות שמבוססות על הרצון והצרכים של בני הזוג. הליך של גירושין בהסכמה מתאים לכל זוג שהגיע להחלטה משותפת כי זה הזמן להפריד כוחות מתוך שיתוף פעולה: בני הזוג יושבים עם עורך דין גירושין שמנסח הסכם גירושים שעליו בני הזוג מסכימים ותפקידו של בית המשפט מתמצה בכך שהוא מאשר את ההסכם.

על אף שגירושין הסכמה מבוססים על אותם חוקים, כל הסכם הוא שונה ממשנהו ואין הסכם אחד דומה להסכם אחר.

יש הרבה פרטים ב- הסכם גירושין וכל זוג רואה אותם אחרת ומבקש לקבוע ולבסס את ההסכמות על מבנה המשפחה הספציפית שלו. תוצאה זו עומדת בקשר ישיר לכך שבני הזוג בחרו במסלול של גירושין בהסכמה.

כל הליך אחר ובעיקר הליך משפטי, הוא הליך שמבוצע ללא הסכמה חופשית אלא קביעה של ביהמ"ש או בית הדין על פי הנתונים כפי שהם רואים אותם. כדי שהגירושין יבוצעו בהסכמה, על הצדדים להגיש הסכם גירושין שאושר בבית המשפט לענייני משפחה או לצרף הסכם גירושין לצורך אישורו על ידי בית הדין יחד עם הבקשה לגירושין. ככלל, גבר ואישה יהודים יכולים להתגרש בישראל באמצעות בית הדין הרבני בלבד, כדי שהגירושין יוכרו על ידי המדינה.

למי מתאימים גירושין בהסכמה?

הליך של גירושין בהסכמה מתאים לכל זוג שהגיע להחלטה משותפת כי זה הזמן להפריד כוחות. הם מעוניינים להגיע להסכם הוגן ולהיות כנים אחד עם השניה בכל ההליך ולמצוא פתרון שיהיה נכון בעיקר עבור הילדים אבל גם עבור הצד השני. רצוי שהם יגיעו בשלים להליך ועם רצון אמיתי לסיים את הנישואין בצורה מכבדת יפה. אין צורך להגיע להסכמות מראש לגבי נושאים כמו מזונות, זמני שהות וכד' אלא רק להגיע עם רצון אמיתי לבנות יחד עם המגשר הסכם הוגן עבור שני הצדדים.

על פי אתר "כל זכות" -

בהליך גירושין בהסכמה רצוי ואף הכרחי להגיע עם: 1.סבלנות: לדעת לתת את הזמן לצד השני ולא ללחוץ אותו. 2.סובלנות: לדעת לקבל דעות אחרות או לפחות לתת את הזכות לצד השני להחזיק בדעות שונות משלך. 3.הקשבה: לנסות להבין מה הצד השני רוצה ומדוע זה חשוב לו. 4.פשרה: לדעת לוותר במקומות שבהם ניתן וצריך לוותר. 4.הבנה: לדעת מתי אסור לוותר על דברים שבאמת חשובים לך – ויתורים שעליהם ניתן להצטער בעתיד ושיגרמו לכך שההסכם לא ישרוד שנים ארוכות ההליך של גירושין בהסכמה הוא הליך המחייב בחוק את כל הזוגות שרוצים לסיים את הזוגיות הרשמית שלהם. אך, בדרך כלל הליך יצליח ויהיה לפתרון המשמעותי עבור בני הזוג במידה ושני בני הזוג יגיעו לתהליך מנקודת מבט של שמירה על טובת הילדים ודאגה לעתיד המשפחה.

למה כדאי לתת סיכוי לגירושין בהסכמה ?

הליך הבנוי על הדדיות, התפשרות והתחשבות. הוא נותן לזוג להגדיר מראש את רצונותיהם ואת צרכיהם, בשונה מזוג מסוכסך שמגיע לבית משפט עקב הגירושין ונאלץ להתמודד עם פסיקת בית המשפט באשר לנושאים קריטיים כמו הסדרי ראיה וחלוקת רכוש. אחר שהוא מעניק חיסכון ניכר בזמן, כסף, ואנרגיה נפשית.

גירושין הסכמה עדיפים על פני כל הליך אחר של גירושין שהינו מלא במחלוקות ואי הסכמות, גם בגלל שהתהליך הרבה יותר נעים ומהיר אך בעיקר כי בני הזוג זכאיים להחליט בעצמם על החלוקה ולהימנע ממצב בו בית המשפט מחליט עבורם בנושאים כה יסודיים בחייהם. הוא מעניק חיסכון ניכר בזמן, כסף, ואנרגיה נפשית. מדובר בהליך הרבה יותר מהיר מניהול תביעת גירושין וגם מאפשר להם להפגין גמישות הדדית ולהגיע להסכם שיהיה מקובל על שניהם, במקום פסק דין שצריך להכריע בין טענות הצדדים ולפסוק רק לטובת אחד מהם. ההגעה להסכם הגירושין גם מונעת מבני הזוג התכתשויות ומריבות רבות, שלא פעם גם מלוות בהסתה והשמצות הדדיות, וזאת באופן שפוגע לא רק בהם אלא גם, ובעיקר, בילדיהם המשותפים.

מה החסרונות?

גירושין הוא הליך קשה כואב ומכאיב, לא חשוב באיזה גיל הוא נעשה באיזה מצב או מעמד ובאילו נסיבות. המילה גירושין לעולם תעורר קונוטציה שלילית ולרוב תעלה בדמיון תמונות של סכסוכים, ריבים ומחלוקות קשות על משמורות הילדים, הממון המשותף והרכוש המשותף.

להליך גירושין בהסכמה קיים חסרון בכך שאחד מבני הזוג מוותר על זכויותיו שמגיעות לו, לפעמים המדובר בכספים סכומים גבוהים, כך שככל ובני הזוג היו מנהלים הליך גירושין שלא בהסכמה, הם היו עלולים למצוא את עצמם עם החלטות שונות לגמרי מההסכם אליו הם הגיעו.

מה כולל הסכם הגירושין בגירושין בהסכמה?

גירושים בהסכמה יתנהלו באופן אינטימי, הכולל את בני הזוג בלבד ואת עורך דינם. הליך זה מבוסס על התחשבות ופשרה ועל כן יתנהל באופן של דו-שיח והקשבה הדדית. במהלך הפגישות, יתבקשו הצדדים לדון על תנאי גירושיהם ולהציג את ציפיותיהם באשר לעתידם כזוג גרוש. עורך הדין יאזין לבקשותיהם של הצדדים, ויעניק להם תוקף משפטי מחייב באמצעות כינון הסכם גירושין.

כמה עולה להתגרש בהסכמה?

הליך של גירושין בהסכמה מורכב משני חלקים מרכזיים. הראשון הוא בניית הסכמות, ובשבילן צריך כמובן שעות גישור. לאחר שכל הנושאים מוסכמים ומקובלים על שני הצדדים נשאר כמובן לכתוב את ההסכמות עבור בית המשפט או בית הדין בצורה של הסכם גירושין (זאת המטרה הסופית של ההליך). המחיר השעתי נע בין 500 ל-1,200 ₪ (המחיר ב"מוסכם – מרכז מהגשרים הארצי" נע בין 490 ל-750) בתוספת מע"מ כמובן, ובניית ההסכם נעה בין 5,000 ל-12,000 ₪ (המחירים במוסכם נעים בין 4,500 ל-8,500). בסה"כ עלות ממוצעת של כל ההליך (זה כמובן תלוי בזוג עצמו וביכולותיו של המגשר) נעה בין 8,000 ל-14,000 ₪. העלות הזו נמוכה משמעותית מהליך משפטי או בוררות או גירושין בשיתוף פעולה וכד'. בתור עורך דין גירושין בקריות ב-28 השנים האחרונות, אני יכול לומר בוודאות: גירושין בהסכמה היא הדרך הטובה ביותר מבחינה כלכלית לסיום הנישואין בשלום.

איך מגישים את הבקשה להתגרש ללא עורך דין?

כל מה שצריך לעשות זה לתאם פגישת היכרות עם מגשר/ת ששניכם מסכימים עליו. חשוב מאד שזה יהיה מגשר מוסמך עם הרבה ניסיון בתחום כי בדרך כלל ישנה הזדמנות אחת ויחידה לסיים את ההליך בצורה של גירושין בהסכמה. זוג יקבל הסבר מפורט על התהליך. המגשר יבין מהן הנקודות החשובות ביותר לכל אחד מבני הזוג ויחד איתם יעבור על כל הנושאים שלגביהם יצטרכו בני הזוג לקבל החלטות. לאחר שיאסוף את כל חלקי הפאזל (הכנסות/הוצאות, כספים, רכוש וכד') הוא יתחיל יחד הזוג לחלק את הכל לשני חלקים הוגנים עם אופק כלכלי נכון עבור כל אחד מבני הזוג וכמובן עבור ילדיהם.

השלבים של גירושין בהסכמה

1. לפנות לייעוץ משפטי אישי- יש לפנות לעו"ד שעיקר עיסוקו בענייני משפחה,גירושין ופרידה (. במידה ויש קושי רגשי, סערת רגשות או תחושת בלבול, כדאי מאוד לבקש להגיע עם בן/ת משפחה/חבר קרוב שסומכים עליו ויוכלו לעזור לכם לצלוח את התהליך. עורך הדין ינחה אתכם כיצד עליכם לפעול ואיפה כדאי "לשים את הרגל" בדלת של מירוץ הסמכויות – האם בבית המשפט לענייני משפחה או בבית הדין הרבני. 2. לבצע חלוקת רכוש / פירוק שיתוף / איזון משאבים- איך מחלקים את הרכוש? על זוגות נשואים חל חוק יחסי ממון שמגדיר איך יחולק הרכוש (במקרה שאין הסכם יחסי ממון), ומתבצע הסדר שנקרא "איזון משאבים". 3. לקבוע את המשמורת על הילדים ואת זמני השהות (לשעבר הסדרי ראייה)- משמורת היא במובן של קביעת הורה אחראי, ובזמני שהות מדובר בחלוקת האחזקה הפיזית של הילדים. רבים טועים וחושבים שמשמורת משותפת היא בהכרח חלוקת זמני שהות באופן שווה – ולא כך המצב. 4. לקבוע את מזונות / כלכלת הילדים- עניין פרנסת הילדים. בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני (תלוי באיזו ערכאה מתנהל ההליך יקבע את גובה המזונות שישולמו מדי חודש, בתוספת של רכיב עבור הדיור של הילדים ומחצית מהסכום על ענייני חינוך ובריאות שאינם כלולים בסל הבריאות (כמו למשל טיפול יישור שיניים, טיפול פסיכולוגי) או בחינוך הבסיסי (חוגים, תנועת נוער, העשרה וכו') גובה המזונות נקבע באמצעות תביעת המזונות שמציגה את ההוצאות על הילדים עד שההורים החליטו להיפרד/להתגרש. בית המשפט (או בית הדין הרבני) יקבע גם איזה צד יעביר לצד השני את הכספים, בכפוף לדין ולמשמורת הפיזית על הילדים. בנוסף לאלה קיימות סוגיות נוספות הקשורות לכל זוג בנפרד, כמו מזונות אישה במקרים מסוימים, תביעות נזיקין במסגרת הזוגיות ועוד.

מהי בקשה ליישוב סכסוך?

על פי אתר משרד המשפטים, ההגדרה המדוייקת ליישוב סכסוך היא: "חוק להסדר התדיינויות בסכסוכי משפחה, תשע"ה-2014, נועד לסייע להורים המתגרשים לנסות ליישב סכסוכי גירושין בדרך ההסכמה ולצמצם את מספר ההורים אשר יגיעו לצערם לבתי המשפט ולרווחה, אשר לרוב מעצימים את סכסוך ההורים לאור העלות הכספית הגבוהה, ההשלכות הרגשיות של ההתנהלות המשפטית והדיונים הארוכים אשר לרוב לוקחים מספר שנים. הנזק להורים ולילדים ברור. מטרת החוק לעודד משפחות בסכסוך, ובפרט בהליכי גירושין, לבדוק אפיקים אחרים ליישוב הסכסוך ביניהם, טרם פניה להליך המשפטי…"

שאלות ותשובות בנושא עורך דין גירושין והמהות שלו עבור זוגות שהחליטו להתגרש.

גירושין הם הליך משפטי מורכב, יותר או פחות, שמשתנים בהתאם למגוון המקרים האישיים והמשפטיים של כל זוג הנמצא בתהליך של "הפרדת כוחות". כאשר גבר או אישה מתמודדים עם הליך גירושין, עשוי להיות להם קשה לשרוד אותם לבד. זהו הזמן שבו עורך דין גירושין נכנס לתמונה ויכול להציע עזרה מקצועית בעלת ערך עבורו או עבורה.

עורך דין גירושין - מי צריך אותו בכלל ?

כאשר זוג החליט לסיים את הזוגיות שבינו ולהמשיך כל אחד בדרכו, הוא יכול לבחור לשתף עורך דין גירושין. לעיתים קרובות, גירושין הוא תהליך מורכב הדורש פתרונות משפטיים בנושאים כגון רכוש, ילדים, דמי חיים ועוד. לכן, מומלץ להשתמש בשירותיו של עורך דין גירושין עבור תהליך כזה.

אילו שירותים אפשר לקבל מעורך דין גירושין?

עורך דין גירושין מציע מגוון שירותים ללקוחותיו במהלך הליך הגירושין. השירותים הללו יכולים לכלול: ייעוץ משפטי: עורך הדין יספק ללקוח את הידע הנדרש והידע המקצועי על התהליך ועל הזכויות המשפטיות שלו. ייצוג משפטי: עורך דין הגירושין יתפקד כיועץ משפטי וייצג את הלקוח בבתי המשפט. עריכת מסמכים: העורך דין יכול לסייע בעריכת מסמכים משפטיים. מתן מענה משפטי: עורך הדין יספק תשובות ומענה לשאלות הלקוח בנושאי משפט כלליים ונושאים שקשורים לתהליך הגירושין.

יש כל כך הרבה עורכי דין בשוק. איך בוחרים?

בבחירת עורך דין גירושין, יש כמה דברים שחשוב לקחת בחשבון:

ניסיון: חשוב לוודא שלעורך דין יש ניסיון והתמחות ספציפית בתחום הגירושין. ניתן לחפש ביקורות (כמו הביקורות של לקוחותייבקריות) והמלצות עליו על מנת לוודא את איכותו ויכולתו לטפל בהליך שלכם.

נוחות: חשוב שתרגישו בנוח במחיצתו של עורך הדין. הסיבה היא שהליך הגירושין עשוי להימשך מספר חודשים ולכן חשוב שתהיו יכולים לתקשר ולעבוד בצורה טובה עם האדם שמולכם.

תקציב: יש להתייחס לתקציב הכללי שלכם ולשאול על התעריף של עורך הדין. עלות השירותים עשויה להשתנות בהתאם לניסיון, המיקום והסיכוי להתמודדות משפטית מורכבת.

והמחיר?

העלות של עורך דין גירושין יכולה להשתנות מאוד והיא תלויה בלא מעט גורמים, כמו למשל:

מיקום גאוגרפי: עלות העבודה עשויה להשתנות בהתאם למיקום הפיסי שבו מתבצעת התהליך המשפטי. כך לדוגמא המחיר שתשלמו עבור עורכי דין לגירושי בקריות זה הוא לא המחיר שתשלמו עבור עורכי דין לגירושין במרכז.

אופי העבודה: תהליך גירושין רגיל עשוי להיות פחות מורכב ומסובך מתהליך גירושין שכולל סיבות מיוחדות כמו ילדים, רכוש רב, או סיכוי למאבק משפטי מורכב. הדבר נכון גם באילת, גם בראש פינה ואפילו בקריות.

ניסיון : עלות העבודה עשויה להיות גבוהה יותר אם העורך דין הוא בעל ניסיון רב והתמחות רבת שנים בתחום הגירושין. הערת אגב: אני עובד בתור עורך דין גירושין בקריות כבר מעל ל-28 שנים! ולמרות זאת: אני מתחייב להציע תמיד אבל תמיד מחיר הוגן ללקוחות שלי.

אפשר גם דרך הסיוע המשפטי?

אפשר תמיד תוכלו לפנות אל הסיוע המשפטי מטעם המדינה עבור הגירושין.

שנסכם?

הסכמנו שתהליך הגירושין הוא תהליך מורכב שדורש ידע מקצועי ומומחיות משפטית. עורך דין גירושין יכול להיות שותף יעיל ומועיל בתהליך כזה, המספק שירותים המו ייעוץ משפטי, ייצוג משפטי ועריכת מסמכים. וכמובן: בחירה של עורך דין היא קריטית עבור ההליך כולו.

איך תמצאו עורך דין לענייני משפחה שמתאים בדיוק עבורכם?

כאשר אדם נתקל בסבל או בקושי בתחום המשפחה, כמו גירושין, דיני ירושה או ענייני ילדים, ייתכן והדרך הטובה ביותר להתמודד עם הסיטואציה היא לפנות לעורך דין מיומן בתחום המשפחה. הבעיה היא שלמצוא עורך דין המתאים עבורכם יכולה להיות משימה מאתגרת. העורך דין שתבחרו יהיה אחראי לייעץ לכם בעניינים משפטיים וינהל את ההליך המשפטי המורכב והרגיש הזה, ולכן חשוב לבחון בקפידה את האפשרויות ולפעול בהתאם. הנה מספר טיפים שיכולים לעזור לך למצוא עורך דין לענייני משפחה שיתאימו לכם.

מחקר מקיף

מחקר מקיף: על מנת למצוא עורך דין מתאים, יש להתחיל בביצוע מחקר מקיף. אפשרויות המחקר כוללות חיפוש באינטרנט, קריאת ביקורות והמלצות, והתייעצות עם מי שמבין בתחום. כדאי לבדוק את הניסיון של עורך הדין בתחום המשפחה ולוודא שהוא מתמחה בו ורק בו.

המלצות וביקורות

אחת הדרכים הטובות ביותר לקבל מידע אובייקטיבי על עורך דין היא לבדוק המלצות מהלקוחות הקודמים שלו ולקרוא ביקורות עליו באינטרנט. אפשר לחפש חוות דעת והמלצות בפורומים משפטיים, באתרים כמו מדרג, או ברשתות חברתיות שבהן ניתן לשאול על עורכי דין מומלצים בתחום המשפחה.

התייעצות ראשונית

כדאי לתאם פגישה ראשונית עבור הכרות. במהלך הפגישה הראשונית תוכלו לשאול שאלות ולדבר על הסיטואציה שלכם. יש לוודא שהעורך דין יכול להבין ולהתמודד עם האתגרים המיוחדים שלכם ושהתקשורת בינכם נעימה ויעילה.

תחושת נוחות ואמון

הרגישו שאתם יכולים לסמוך עליו!

עלות

עלות השירותים המשפטיים יכולה להיות עמומה, לכן כדאי לדבר על עלות השירותים בפגישה הראשונית ולוודא שהיא תתאים ליכולות שלכם.

לסיכום

למצוא עורך דין מתאים עבור ענייני המשפחה שלכם הוא תהליך חשוב ומאתגר. באמצעות מחקר מקיף, המלצות וביקורות, התייעצות ראשונית, תחושת נוחות ואמון, ועלות, תוכלו למצוא את העורך דין המתאים עבורכם. בסופו של דבר עורך דין המתאים יהיה בעל יכולות מקצועיות ואנושיות, יכול לתמוך בכם לאורך כל ההליך המשפטי ולספק לכם המלצות נכונות על מנת להשיג את התוצאות הטובות ביותר לענייניכם המשפחתיים.